Otevřený dopis paní Jany Salvetové

Otevřený dopis – reakce na Medlánecký Prostor paní Jany Salvetové, o který se se námi podělila na našem FB, sdílíme a děkujeme za názor ….

Vážení spoluobčané zelenomedlánečtí,
děkuji za nevyžádaný spam do mé schránky, na který si dovolím reagovat taktéž nevyžádanou odpovědí. Snad si to mohu (jako nepolitik a nestraník) dovolit. A navíc budu psát hezky ekologicky, elektronicky.

1. Šeříky: Miluju šeříky! Ale prosím, neupřednostňujme lásku k přírodě nad láskou k životu – zkuste se na jaře nebo v létě postavit na tu autobusovou zastávku (Medlánky, směr Řečkovice) a přikrčit se do výšky dítěte, které se rozhodne vyběhnout přes ulici naproti na zmrzlinu. Ví, že má nedaleko přechod, ale… podívá se napravo- nic nejede, podívá se nalevo – tam… krásné husté šeříky. Tak udělá jeden dva kroky do vozovky, aby konečně vidělo, jestli něco nejede… Je spíš zázrak, že se v tom místě už nějaké neštěstí nestalo. Bavme se o bezpečnosti – zeleň tam může být, ale třeba stromek nebo dva s vyšším kmenem, tak aby zůstal zachován dostatečný prostor pro výhled. A parkovací místa – určitě ano, ta tam před úřadem chybí, ale ne pro radní (těm pohyb jistě neuškodí), ale pro invalidní nebo hůře mobilní občany!

2. Linka 65: Konečně, ukončena diskriminace nemotoristů a všech s pohybovým hendikepem, kteří se dosud museli plahočit o večerech a víkendech až ke kruháči, nebo byli nuceni zůstat doma. Díky! Zbývá doladit, aby se v ranní špičce (7:15-7:45) dalo ve směru do Technologického parku cestovat MHD kultivovaně – sardinkování v přeplněném minibusu zatím za kulturní způsob přepravy nepovažuji.

3. Obytný komplex u Sýpky: Proti penzionu pro seniory (byť soukromému, tedy předurčenému spíše pro pár elitních důchodců) se asi nedá nic namítat (i když očekávatelnou potřebu takových míst pro běžné medlánecké občany to do budoucna nijak neřeší), ale je jasné, že od soukromého investora bůhvíjaký charitativní projekt očekávat nelze. Spíš je škoda, že se v tom objektu nevyužilo ještě více prostoru pro občanskou vybavenost soustředěnou do jednoho většího celku (pošta, lékaři, služby), což centru “nových” Medlánek zatím stále chybí. Bylo by to ideální umístění…

4. Finanční výdaje obce: Do ekonomických záležitostí obce jako běžný občan nemám šanci zasahovat (a myslím, že mi to ani nepřísluší), takže spoléhám na to, že Ti, které jsme si zvolili k tomu přistupují zodpovědně. Je na vás, milí zastupitelé vládnoucí i opoziční, abyste právě jeden na druhého dohlíželi. A už máte i Kontrolní výbor. Tak mě nezahlcujte čísly…

5. Zeleň: Pokud není MČ schopná vlastními pracovníky zajistit, aby se to všechno stihlo udržovat, tak snad se najdou nějaké obecní prostředky na najmutí profesionála, který by se v sezóně aspoň o část postaral, to je problém? Konkurz na šikovného zámeckého zahradníka!

6. Nové sídliště: Každému, kdo se sem přistěhoval, bylo jasné, že ta výstavba tady určitě zdaleka “Kouzelnými Medlánkami” nekončí, a že ten klid a pohoda u lesa je jen dočasná. I naši rodičové kdysi v šedesátých letech koukali z nového domu v Kr.Poli do krásných polí okolo…pokrok nezastavíš.

7. Nedostatek prostoru pro hlas opozice: Vážení, netruchlete, buďte rádi, že zde nemáme ve vedení MČ nějakou agresivní autoritářskou partaj (nebudu jmenovat), která by si usurpovala radniční plátek celý…vždycky může být hůř, přečtěte si noviny…

Přeji hodně zdaru všem
P.S. A už mi nepište…Dík