Přijďte se svým nápadem pro lepší Brno. Dáme na vás.

I tento rok máte možnost zapojit se do spolurozhodování o části veřejných financí a navrhnout, co za ně ve městě vylepšit, změnit, opravit, zorganizovat či vybudovat. Na druhý ročník participativního rozpočtování bylo vyčleněno 30 milionů korun.

 

Jaké nápady podávat?

Může jít o zlepšení tramvajové zastávky, o nové dětské hřiště, o noční půlmaraton nebo o něco zcela unikátního, kam naše fantazie ani nesahá. Základní podmínkou je, že navrhované projekty musí být veřejně přínosné a nesmí sloužit ke komerční propagaci. Dodržet je potřeba také finanční limit 3 miliony korun na jeden projekt.

 

Přijďte tvořit projekty společně!

Během března a dubna proběhne v různých částech města série 10 úvodních setkání (workshopů). Na těchto setkáních se dozvíte nejen více o participativním rozpočtu, ale především o tom, jak podat projekt a na co si dát pozor, aby váš projekt prošel sítem posuzování proveditelnosti. Budete moci společně s ostatními diskutovat nad nejrůznějšími nápady pro vaše okolí a za pomoci koordinátorek se rovnou můžete pustit do společné

přípravy projektů.

 

Srdečně vás zveme na toto veřejné setkání, které se ve vaší městské části Brno-Medlánky uskuteční 5. 3. 2018 ve Společenském centru Sýpka od 17:30 do 19:15 hodin. V rámci setkání je pro vás připraveno občerstvení a propagační předměty. Své projekty můžete podávat do 31. 5. 2018, a to v elektronické či papírové podobě. Veškeré potřebné informace naleznete na webových stránkách damenavas.brno.cz.

 

Dáme na vás je o vašich nápadech, nenechte je ležet v šuplíku!

 

Přehled veřejných setkání (workshopů) – Dáme na vás 2018/2019

5. 3.     Brno-Medlánky, Společenské centrum Sýpka, Kytnerova 1

8. 3.     Brno-Žebětín, ÚMČ – Jednací sál, Křivánkovo nám. 35

13. 3.   Brno-střed, ÚMČ – Zastupitelský sál, Dominikánská 2

14. 3.   Brno-Královo Pole, ÚMČ – Velká zasedací místnost, Palackého tř. 59

15. 3.   Brno-Židenice, Dělnický dům, Jamborova 65

19. 3.   Brno-sever, Klubovna MČ Drutis, Okružní 21

22. 3.   Brno-Tuřany, ÚMČ – Zasedací místnost, Tuřanské nám. 1

29. 3.   Brno -Nový Lískovec, ZŠ Kamínky – jídelna, Kamínky 5

3. 4.     Brno-Bystrc, Společenské centrum, Odbojářská 2

4. 4.     Brno-Líšeň, ÚMČ – Sál radnice, Jírova 2