Slet čarodějnic – a ječíme!

Píše se rok 2024. Má paměť loví vzpomínky na minulé slety.  Naše setkání jsou programem stejná, vždy je ale jemně okořeníme. Čím? Mimo jiné, každý rok vykouzlíme jiné počasí i jiný počet čarodějnic v čarodějné radě.

Letos jsme zařadili k prvnímu úkolu pro odvážlivce i lovení skleněných kuliček ve sklenici s kompostem a žížalami a v druhé byly psí chlupy. Obavy, že děti do toho nestrčí ruku pro odměnu, byly zcela mylné a já jásám. Možná ani netušili, že jsou tam žížaly, hm..  Hry venku pro malé i velké, např. hrabat se v hlíně. Proč ne? Zašpinit se. No a co. Ochutnat různé lektvary. To je odvaha. Dým, který byl pravou zkouškou zadržení dechu. Hlavní je zážitek. Pravda, trochu jsme byly z toho následně unavené, ale spokojené, že to zase klaplo.

Chcete nebo potřebujete si jen tak zaječet? Ono to moc běžně nejde, ale je to relaxační. Možná ne pro uši, ale pro duši rozhodně ano. Věřím, že jsme naším křikem přilákali i ty, kterým se zprvu nechtělo ven.

Letos nás z rybníka pozoroval také vodník, který si sušil pentle na klobouku. Všimli jste si?

Děkuji čarodějné radě za provedení zkoušek malých čarodějů. A to jmenovitě Katýně, Zdimíře, Fotimíře, Janodtomě, Karychtě, Anele a doktoru Dobroději. Děkuji také moc pánům z údržby za opět skvělou práci.

Elena Stávková alias Eleonóra

P.S.: Fotky z letošní rejdění najdete zde: https://www.rajce.idnes.cz/btphoto/album/medlanecke-carodejnice-2024?