Kup si kompostér a nebuď amatér

Dozajista každý dostal někdy do rukou noviny Brněnský Metropolitan. V nedávném čísle jsem spokojeně zaznamenala článek o kompostérech, autorem je Odbor životního prostředí MMB. Možná jste ho taky četli a dokonce už je pro vás tato informace stará, ale mě nedá a ráda tento článek tady „opíši“, protože mi přijde hodně aktuální a protože je pro lidi, kteří mají trvalý pobyt v Brně. Tudíž i pro občany Medlánek.

O kompostéry je zájem. Jsou za  polovic

Brňané si mohou koupit dotované kompostéry. Město kompostéry svým obyvatelům nabízí za poloviční cenu, chce totiž snižovat množství bioodpadu.

Nabídku koupit si kompostér za nižší cenu využilo již přes sto občanů. Na internetových stránkách www.miniwaste.cz  vyplnili webový formulář a zjistili zde také, kdy se koná školení. Zúčastnili se ho a dozvěděli se, jak se svým kompostérem mají správně nakládat. Po absolvování školení, které proběhlo v areálu brněnské spalovny, zaplatili v hotovosti 790 korun za kompostér o objemu 400 litrů a odvezli si ho domů.

Žádat o kompostéry může jen fyzická osoba starší 18 let, která má hlášený trvalý pobyt v Brně.

Jak na to? Buď formou výše zmíněného webového formuláře, nebo telefonicky na Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna. Obdrženou nádobu pak musí lidé umístnit u nemovistosti.


Každopádně na stránkách www.miniwaste.cz  jsou uvedeny informace a hlavně blížící se termíny v červenci, v kterých se kompostéry prodávají a probíhá školení!  Získání informací o správném kompostování na školení vám otevře cestu pro snadné třídění bioodpadu, z kterého budete mít užitek a dobrý pocit, že děláte mnoho pro ekologii.

Kompostování přispívá k ochraně životního prostředí. Snižuje se totiž množství sváženého komunálního odpadu a současně vzniká organické hnojivo. To lze využít na zahradě nebo do květináčů. V konečném důsledku tak kompostování napomáhá i ke snižování emisí skleníkových plynů, protože při rozkladném procesu dochází k ukládání vázaného uhlíku do půdy.

kompostování zdar