Lesní mateřská školka v Medlánkách

 

Lesní mateřská školka v Medlánkách

 

Jsem moc ráda, že mohu medláneckým obyvatelům oznámit, že od září 2016 začne v Medlánkách fungovat lesní mateřská školka.

Před pěti lety jsem spolu s rodiči (většina rodičů byla z Medlánek) zakládala první lesní MŠ v Brně – Sýkorku v Brně-Mokré Hoře. Dnes je lesních mateřských školek v Brně už okolo 15. I přesto je ale zájem rodičů o tento způsob předškolního vzdělávání tak velký, že jsme už na jaře loňského roku začali hledat místo pro další lesní MŠ v této lokalitě, abychom mohli umístit velký převis dětí, který má naše školka už několik let.

Hledání

Možností pro umístění lesní školky jsme našli více, např. v Řečkovicích, v Ořešíně, v Mokré Hoře, Ivanovicích, ale všechny nakonec ztroskotaly. Splnit totiž podmínky, které pro zázemí lesní školky potřebujeme, není vůbec jednoduché (blízkost lesa dětskou chůzí, přitom dostupnost, rozumné provozní podmínky a náklady apod.).

Teprve v Medlánkách, i díky vstřícnosti vedení zdejší radnice, kterému tímto jistě i za všechny rodiče děkuji, jsme narazili na dvě volné zahrádky na Medláneckém kopci, o které bylo možné ve výběrovém řízení požádat. Po zvážení všech pro a proti jsme se výběrového řízení nakonec zúčastnili. Při našem rozhodování, zda do toho jít nebo ne, zvítězil aktivní zájem zejména medláneckých rodičů o uvedení této školky v život.

Rada MČ Brno-Medlánky nám naši žádost schválila s tím, že tuto aktivitu podporují a vítají. Pozemky jsme získali za symbolický nájem jednu korunu za rok, souhlasili jsme se zaplacením kauce odstupného 10.000 Kč a slíbili přednostní přijímání dětí z Medlánek.

 

Pro děti od 3 do 7 let

Pozemek s dvěma kůlnami a chatou je v dost neutěšeném stavu, a tak jsme se již spolu s rodiči pustili do jeho vyčištění a v létě nás čekají nemalé investice do zbudování plotu, suchého záchodu, zajištění celoroční dostupnosti vody a elektřiny a zdaleka ne levná oprava budov, které budou sloužit jako zázemí školky.

Školka bude fungovat celý školní rok, pět dnů v týdnu. Rodiče mohou volit mezi dvoudenní, třídenní a pětidenní docházkou, doba provozu je zatím stanovena od 8.00 do 16.30 hod. Kapacita je 15 dětí se dvěma pedagogy. Dětem bude zajištěn oběd formou dovozu. Jako zázemí poslouží chata s kamny a se zastřešenou verandou. Školné se platí formou členských příspěvků spolku. Pětidenní docházka vychází okolo pěti tisíc Kč za měsíc.

Děti je možné přihlašovat k docházce už nyní. Kontaktní osobou je Šárka Nezhybová, tel.: 734 440 600, e-mail: sarka.nezhybova@frankbold.org.

Foto a popis umístění zahrádek je na webu sykorka.frankbold.org.

Příroda nám nabízí vše, co potřebujeme, jen je třeba se naučit to vidět a nejlépe už v našem dětství.

 

Šárka Nezhybová, ředitelka LMŠ

IMG_20160529_104301

 

Nejdéle působící lesní mateřská školka v Brně Sýkorka otevírá novou pobočku v Brně Medlánkách

Probíhá zápis dětí na docházku od září 2016

Přijďte se podívat a přihlaste své dítě

Nabízíme své služby rodičům, kteří chtějí svým dětem dopřát luxus každodenního pobytu v přírodě na čerstvém vzduchu     

a přirozený rozvoj skrze výchovu založenou na podpoře a motivaci. 


Celodenní provoz   Po – Pá 8:00 – 16:30

Pro děti 3-7 let

Možnost docházky 5x, 3x, 2x týdně 

                                                            

Více informací na www.sykorka.frankbold.org

Kontaktní osoba: Šárka Nezhybová

tel.: 734 440 600 email: sarka.nezhybova@frankbold.org

Do přihlášky prosím napište jméno dítěte, datum narození, počet dnů v týdnu a své telefonní číslo.

Tagy: