Co nového v Přírodní zahradě u medláneckého rybníka

Co nového v Přírodní zahradě u medláneckého rybníka

Dne 16. 9. 2012 proběhla v Přírodní zahradě u medláneckého rybníka velká sláva. Nejen naše zahrada získala plaketu Přírodní zahrada a stala se tak členkou skupiny přírodních zahrad ČR zaštitovanou Ekologickým institutem Veronica.  Získanou plaketou dáváme najevo svoji filozofii pro daný prostor a podporujeme šíření myšlenky přírodního zahradničení.
Neusnuli jsme však na vavřínech a pracujeme stále na zlepšování zahrady. Novinkou je i brána namalovaná MgA. Vladimírem Kiseljovem, který nám ji krásně popsal. Výklad všech použitých symbolů najdete níže, tak neváhejte a malé umělecké dílo si běžte prohlédnout. Další novinkou je nástěnka u vchodu, kde najdete kontakty na koordinátory a správce zahrady, na které se můžete obrátit, pokud chcete zahradu využít na Vaši akci. Najdete  zde také fotografické koláže, pozvánky na akce a v brzké době se zde objeví i provozní řád zahrady.
V neposlední řadě chystáme do budoucna v zahradě i další akce, a to nejen pracovní brigády, protože je třeba dosadit a doplnit stromy a keře, ale i společenská setkání jako například Bramborování nebo průvod světel na Lucii.