Dobrodružné hřiště bude

Letos poprvé měli občané města Brna možnost sami si určit, jakou aktivitu občanského a společenského života v Brně podpořit. Brno je prvním statutárním městem v České republice, které zavedlo tzv. participativní rozpočet pod názvem „Dáme na Vás“ na celoměstské úrovni. Brňané rozhodovali o tom, do čeho se má investovat celkem 20 milionů korun, jeden projekt může přitom stát maximálně 2 miliony korun.

22. listopadu hlasování skončilo a mezi takřka stovkou proveditelných projektů ze všech městských částí byly i čtyři medlánecké. Jeden z nich „Dobrodružné hřiště Halda“ se dostal i mezi projekty vítězné a bude v roce 2018 realizován.

Tento projekt chtěla MČ vybudovat již dříve, avšak vzhledem k vysokým finančním nárokům, ve výši téměř 2 milionů korun, se to nepodařilo. Velmi mne tedy těší, že financování vybudování tohoto hřiště zajistí město Brno a také naše starší děti tak budou mít v Medlánkách nové možnosti, jak trávit svůj volný čas na čerstvém vzduchu.

Proto bych chtěla poděkovat zejména Kateřině Žůrkové za to, že tuto aktivitu v rámci Medlánek iniciovala, a v neposlední řadě také všem 720 podporovatelům, kteří tomuto projektu dali svůj kladný hlas a umožnili tak jeho realizaci. Bez vás by to nešlo. Je příjemné vidět, že i když jsou Medlánky z pohledu obyvatel malou městkou částí, tak v případě potřeby dovedeme zabrat a společně dosáhnout úspěchů. Snad tento výsledek povzbudí i další, kteří se letos hlasování nezúčastnili, a v příštím roce při druhém ročníku participativního rozpočtu, získají medlánecké projekty ještě více podporovatelů.

Blanka Teplanová, navrhovatelka projektu, Občané pro Medlánky

nová-300x212